Post utworzony przez Piotr S
Utworzony maj 17, 2022

Najszybsze uliczne auto w Polsce! Poznajcie Patryka i jego Audi S5!

Historia auta Patryka zaczęła się od chęci zbudowania demo cara firmy Patryka – Auto Walke, z myślą, że jak coś sensownego będzie to jeździć, to Patryk będzie się nim ścigał. Naszym zdaniem nie mogło być inaczej! Jak się okazało, że auto jest szybkie… (tak, było i jest szybkie 😉 ), Patryk zdecydował się pojechać nim na zawody i wziąć udział w wyścigach organizowanych przez Scsclub w Pile w czerwcu 2020 roku. Zrobił wtedy 10.172s przy prędkości 225 km/h z mocą około 850 koni mechanicznych!

Dziś, po dwóch latach od pierwszego startu na zawodach tym autem Patryk jest rekordzistą Polski w klasie STREET AWD, a właściwie był nim już po roku, ponieważ Roberta Matysiaka pobił już w sierpniu 2021 z czasem 9,291s, wjeżdżając na metę z prędkością 243 km/h. Patryk wciąż dzierży tytuł NAJSZYBSZEGO streetowego auta w Polsce z czasem 9,138s przy prędkości na mecie wynoszącej 258 km/h, uwaga – świeży temat, gdyż czas ten pojechał 15 maja podczas II rundy Grand Prix Polski 1/4 mili w Broczynie k. Czaplinka.

Tymczasem już w najbliższy weekend kolejna impreza, na której Patryk spróbuje wyśrubować rekord, tym razem polska delegacja zawita do niemieckiego Zerbst – na pewno podsumujemy dla Was ten weekend.

Zachęcamy do oglądania filmu od RedTurbo Channel poniżej, a także do przeczytania szerszego opisu historii oraz auta Patryka tutaj:

Zobacz również:

9 miejsce w Europie! Dawid Lamik śrubuje rekord Polski!

9 miejsce w Europie! Dawid Lamik śrubuje rekord Polski!

Miniony weekend na węgierskim torze Kiskunlachaza zakończył się rekordowo szczęśliwie w zasadzie tylko dla dwóch zawodników. Dawid Lamik w sobotę bił rekord personalny aż trzykrotnie, a w niedzielę pobił go po raz czwarty tego weekendu! Zapoznajcie się ze wszystkimi...

Najszybszy STREET FWD w Polsce! – Paweł Grelich i jego VW Golf II

Najszybszy STREET FWD w Polsce! – Paweł Grelich i jego VW Golf II

Poznajcie jednego z bohaterów wywiadów na kanale RedTurbo Channel. Tym razem o swojej historii w wyścigach na ćwierć mili opowiada Paweł Grelich. To najbardziej wszechstronny zawodnik z naszej listy, ponieważ ściga się zarówno na 1/4 mili, 1/2 mili, 1000 metrów, a...

Copyright © 2022 DragRacing.pl          

Ta strona używa ciasteczek.
Polityka ciasteczek
Więcej
AKCEPTUJĘ