Blog

 

Paweł Grelich i jego Golf II z przytupem wchodzą do grona 9-sekundowych FWD. Zobacz rekordy z Zerbst!

Post utworzony przez Piotr S
Utworzony cze 27, 2022

Paweł Grelich i jego Golf II z przytupem wchodzą do grona 9-sekundowych FWD. Zobacz rekordy z Zerbst!

W miniony weekend w Zerbst odbyło się dwudniowe Test and Tune oraz German FWD Shootout. Polacy brali udział tylko w Test and Tune. Do Niemiec zjechała się dość spora delegacja Polaków, natomiast tym razem szczęście dopisało zaledwie kilku z naszych:

dragracelist.pl
Paweł Grelich

Paweł Grelich na drag slicku swoim ulicznym Golfem wskoczył z przytupem do 9sec club i zrobił cztery dziewiątki – najlepsza 9,735s przy 247km/h na mecie! To niesamowite czasy biorąc pod uwagę masę auta oraz to, że Paweł „na co dzień” jeździ na oponie ulicznej. Jeśli setup będzie sprawny, to stać ten samochód na więcej! Na dzień dzisiejszy jest to 7 miejsce DRAG FWD TURBO na naszej liście.

dragracelist.pl
Patrycjusz Dąbrowski

Patrycjusz Dąbrowski swoją Ibizą 1,9 TDI pojechał upragnioną dziesiątkę! Z prędkością na mecie, która nie jest nam znana, gdyż sprzęt pokazał 103 km/h (przejazd wcześniej było 208 km/h) Patrycjusz zrobił czas 10,906s! Oczywiście czas pojechany na slicku, do listy DRAG DIESEL FWD!

dragracelist.pl
Łukasz Laskowski

Łukasz Laskowski swoją Hondą Civic z mocą 1000+ koni mechanicznych zrobił kolejny rekord podczas drugiego z rzędu zagranicznego wyjazdu, a mianowicie – przy prędkości aż 263 km/h Łukasz pojechał czas 9,645. Niestety 60ft pokazuje na minusie, czyli prawdopodobnie coś przeleciało fotokomórki 60ft jeszcze przed opuszczeniem strefy startu przez Łukasza.

dragracelist.pl
Damian Wiśniewski

Damian WIśniewski swoim Audi R8 w specyfikacji ulicznej również pobił swój rekord personalny. Czas 9,455 udało się zrobić z prędkością na mecie wynoszącą 238 km/h! Czas 0-100 z tego przejazdu wynosi 2,28s!

dragracelist.pl
Bartosz Brygała

Kolejnym zawodnikiem z „lęborskiej” ekipy Diesli, który robił rekord w Zerbst jest Bartosz Brygała – z czasem 10,301s przy prędkości na mecie równej 229 km/h zrobił swój rekord życiowy!

Poza rekordzistami bardzo bliscy życiówek na miejscu byli również Rafał Kąkol, Daniel Mrzygłód, Piotr Formela, Tomasz Miotk, Dawid Lamik oraz Patryk Walke, ale każdemu niestety coś do rekordu minimalnie zabrakło. Wartym do odnotowania jest fakt, że Dawid Lamik pojechał 8,706s z rekordową dla siebie prędkością na mecie wynoszącą 274 km/h, co dało rekord toru FWD w Zerbst. W całych Niemczech tylko jedna osoba FWD pojechała szybciej – były rekordzista Europy Thorsten Middendorf Golfem mk1.

Wszystkim gratulujemy i mamy nadzieję w niedługim czasie pisać kolejny wpis okraszony rekordami, takimi na grubasie!

Zobacz również:

Santa Pod w polskim wydaniu

Santa Pod w polskim wydaniu

www.dragracelist.pl W maju tego roku doszło do niecodziennej historii napisanej przez 20 polskich zawodników związanych z wyścigami na 1/4 mili, a mianowicie spakowali swoje auta na trzy ciężarówki, sami wsiedli w autobus oraz samoloty i wzięli udział w Doorslammers...

Andrzej Ossowski i jego historia z olejem napędowym

Andrzej Ossowski i jego historia z olejem napędowym

kolejny film produkcji Red Turbo Channel, tym razem jest to wywiad z Andrzejem który w klasie diesel ściaga się kolejny sezon wieloma autami, obecny Mercedes, według tego co opowiada sprawia mu największą frajdę, przeprowadzone modyfikacje plany na przyszłość można...

Paweł Ratajczak i jego moto

Paweł Ratajczak i jego moto

turbo wolnossące nie ma znaczenia zapraszamy na kolejny film produkcji Red Turbo Channel, tym razem rozmowa z utytułowanym kierowcą motocykli, miedzy innymi rekordzistą świata w prędkosci na lodzie, oraz najszybszym Polskim motocyklem, Pawłem Ratajem Ratajczakiem, jak...

Copyright © 2022 DragRacing.pl          

Ta strona używa ciasteczek.
Polityka ciasteczek
Więcej
AKCEPTUJĘ