Blog

 

Paweł Grelich i jego Golf II z przytupem wchodzą do grona 9-sekundowych FWD. Zobacz rekordy z Zerbst!

Post utworzony przez Piotr S
Utworzony cze 27, 2022

Paweł Grelich i jego Golf II z przytupem wchodzą do grona 9-sekundowych FWD. Zobacz rekordy z Zerbst!

W miniony weekend w Zerbst odbyło się dwudniowe Test and Tune oraz German FWD Shootout. Polacy brali udział tylko w Test and Tune. Do Niemiec zjechała się dość spora delegacja Polaków, natomiast tym razem szczęście dopisało zaledwie kilku z naszych:

dragracelist.pl
Paweł Grelich

Paweł Grelich na drag slicku swoim ulicznym Golfem wskoczył z przytupem do 9sec club i zrobił cztery dziewiątki – najlepsza 9,735s przy 247km/h na mecie! To niesamowite czasy biorąc pod uwagę masę auta oraz to, że Paweł „na co dzień” jeździ na oponie ulicznej. Jeśli setup będzie sprawny, to stać ten samochód na więcej! Na dzień dzisiejszy jest to 7 miejsce DRAG FWD TURBO na naszej liście.

dragracelist.pl
Patrycjusz Dąbrowski

Patrycjusz Dąbrowski swoją Ibizą 1,9 TDI pojechał upragnioną dziesiątkę! Z prędkością na mecie, która nie jest nam znana, gdyż sprzęt pokazał 103 km/h (przejazd wcześniej było 208 km/h) Patrycjusz zrobił czas 10,906s! Oczywiście czas pojechany na slicku, do listy DRAG DIESEL FWD!

dragracelist.pl
Łukasz Laskowski

Łukasz Laskowski swoją Hondą Civic z mocą 1000+ koni mechanicznych zrobił kolejny rekord podczas drugiego z rzędu zagranicznego wyjazdu, a mianowicie – przy prędkości aż 263 km/h Łukasz pojechał czas 9,645. Niestety 60ft pokazuje na minusie, czyli prawdopodobnie coś przeleciało fotokomórki 60ft jeszcze przed opuszczeniem strefy startu przez Łukasza.

dragracelist.pl
Damian Wiśniewski

Damian WIśniewski swoim Audi R8 w specyfikacji ulicznej również pobił swój rekord personalny. Czas 9,455 udało się zrobić z prędkością na mecie wynoszącą 238 km/h! Czas 0-100 z tego przejazdu wynosi 2,28s!

dragracelist.pl
Bartosz Brygała

Kolejnym zawodnikiem z „lęborskiej” ekipy Diesli, który robił rekord w Zerbst jest Bartosz Brygała – z czasem 10,301s przy prędkości na mecie równej 229 km/h zrobił swój rekord życiowy!

Poza rekordzistami bardzo bliscy życiówek na miejscu byli również Rafał Kąkol, Daniel Mrzygłód, Piotr Formela, Tomasz Miotk, Dawid Lamik oraz Patryk Walke, ale każdemu niestety coś do rekordu minimalnie zabrakło. Wartym do odnotowania jest fakt, że Dawid Lamik pojechał 8,706s z rekordową dla siebie prędkością na mecie wynoszącą 274 km/h, co dało rekord toru FWD w Zerbst. W całych Niemczech tylko jedna osoba FWD pojechała szybciej – były rekordzista Europy Thorsten Middendorf Golfem mk1.

Wszystkim gratulujemy i mamy nadzieję w niedługim czasie pisać kolejny wpis okraszony rekordami, takimi na grubasie!

Zobacz również:

Arad Rumunia dzień finałowy

Arad Rumunia dzień finałowy

na kanale Red Turbo Channel wraz z Nowym Rokiem pojawił się długo oczekiwany drugi odcinek z relacji międzynarodowej imprezy dragracingowej jaka odbyła się jesienią ubiegłego już roku na Rumuńskim lotnisku w Arad, serdecznie zapraszamy do obejrzenia drugiej części...

Polska ekipa na Rumuńskim Arad

Polska ekipa na Rumuńskim Arad

jako jedna z ostatnich imprez przez sezonem zimowym była międzynarodowa impreza na lotnisku Arad w Rumunii, nie zabrakło tam śmietanki z całej Europy, co prawda pogoda nie pozwoliła na spektakularne rekordy, ale sam fakt imprezy jest wart obejrzenia, materiał...

Copyright © 2022 DragRacing.pl          

Ta strona używa ciasteczek.
Polityka ciasteczek
Więcej
AKCEPTUJĘ