Post utworzony przez Piotr S
Utworzony cze 6, 2022

9 miejsce w Europie! Dawid Lamik śrubuje rekord Polski!

Miniony weekend na węgierskim torze Kiskunlachaza zakończył się rekordowo szczęśliwie w zasadzie tylko dla dwóch zawodników.

Dawid Lamik w sobotę bił rekord personalny aż trzykrotnie, a w niedzielę pobił go po raz czwarty tego weekendu! Zapoznajcie się ze wszystkimi jego rekordowymi timeslipami w jednym miejscu.

Bardzo łatwo można zauważyć co w jakim przejeździe zostało poprawione, w dużej mierze chodziło o 60ft, niemniej – w ostatnim przejeździe byłoby jeszcze szybciej, gdyby nie ślizgające się sprzęgło na czwartym biegu. Przy trzech przejazdach na poziomie 8,6 sekundy, drugą połowę dystansu Dawid pokonywał już poniżej 2,9 sekundy!

Czas 100-200 w najszybszym przejeździe Dawida wyniósł 2,86 sekundy na 122 metrach!

dragracelist.pl

Dawid dzięki pojechaniu czasu 8,581s wskoczył na 9 miejsce w klasyfikacji europejskich aut FWD! Solidny przeskok z 25 miejsca!
Listy europejskie znajdziecie poniżej:
Drag Racing Database EU
Dragracelist.de
European FWD

Na naszej liście Top of the Tops w Polsce Dawid również zajmuje 9 miejsce, tuż za Konradem Zakrzewskim!

Gratulujemy ekipie Turbo Lamik, która w tym sporcie na rodzimej scenie wiedzie prym już dobre naście lat.

dragracelist.pl

Rekord na Węgrzech pobił również Tomasz Jaworski w swoim Mustangu i wynosi on obecnie 10,527 przy 210km/h!

Poza jedną siódemką Marcina Blachy Blautha (7,8s), wśród Polaków do rekordu personalnego zbliżył się jeszcze Paweł Ratajczak (8,68 na długim wahaczu i 8,9 na krótkim) oraz Tomasz Drożdż – zabrakło kilka setek. Nikt więcej nie zbliżył się do swojego rekordu personalnego, wyjazd był w większości okraszony niespodziewanymi awariami, mimo to spora część z polskiej delegacji stanęła na podium w tamtejszych zawodach.

Najbliższy wyjazd za granicę większość planuje do Zerbst w dniach 25,26 czerwca. Bądźcie na bieżaco i obserwujcie naszą stronę!

Zobacz również:

Arad Rumunia dzień finałowy

Arad Rumunia dzień finałowy

na kanale Red Turbo Channel wraz z Nowym Rokiem pojawił się długo oczekiwany drugi odcinek z relacji międzynarodowej imprezy dragracingowej jaka odbyła się jesienią ubiegłego już roku na Rumuńskim lotnisku w Arad, serdecznie zapraszamy do obejrzenia drugiej części...

Polska ekipa na Rumuńskim Arad

Polska ekipa na Rumuńskim Arad

jako jedna z ostatnich imprez przez sezonem zimowym była międzynarodowa impreza na lotnisku Arad w Rumunii, nie zabrakło tam śmietanki z całej Europy, co prawda pogoda nie pozwoliła na spektakularne rekordy, ale sam fakt imprezy jest wart obejrzenia, materiał...

Copyright © 2022 DragRacing.pl          

Ta strona używa ciasteczek.
Polityka ciasteczek
Więcej
AKCEPTUJĘ