Post utworzony przez Piotr S
Utworzony cze 6, 2022

9 miejsce w Europie! Dawid Lamik śrubuje rekord Polski!

Miniony weekend na węgierskim torze Kiskunlachaza zakończył się rekordowo szczęśliwie w zasadzie tylko dla dwóch zawodników.

Dawid Lamik w sobotę bił rekord personalny aż trzykrotnie, a w niedzielę pobił go po raz czwarty tego weekendu! Zapoznajcie się ze wszystkimi jego rekordowymi timeslipami w jednym miejscu.

Bardzo łatwo można zauważyć co w jakim przejeździe zostało poprawione, w dużej mierze chodziło o 60ft, niemniej – w ostatnim przejeździe byłoby jeszcze szybciej, gdyby nie ślizgające się sprzęgło na czwartym biegu. Przy trzech przejazdach na poziomie 8,6 sekundy, drugą połowę dystansu Dawid pokonywał już poniżej 2,9 sekundy!

Czas 100-200 w najszybszym przejeździe Dawida wyniósł 2,86 sekundy na 122 metrach!

dragracelist.pl

Dawid dzięki pojechaniu czasu 8,581s wskoczył na 9 miejsce w klasyfikacji europejskich aut FWD! Solidny przeskok z 25 miejsca!
Listy europejskie znajdziecie poniżej:
Drag Racing Database EU
Dragracelist.de
European FWD

Na naszej liście Top of the Tops w Polsce Dawid również zajmuje 9 miejsce, tuż za Konradem Zakrzewskim!

Gratulujemy ekipie Turbo Lamik, która w tym sporcie na rodzimej scenie wiedzie prym już dobre naście lat.

dragracelist.pl

Rekord na Węgrzech pobił również Tomasz Jaworski w swoim Mustangu i wynosi on obecnie 10,527 przy 210km/h!

Poza jedną siódemką Marcina Blachy Blautha (7,8s), wśród Polaków do rekordu personalnego zbliżył się jeszcze Paweł Ratajczak (8,68 na długim wahaczu i 8,9 na krótkim) oraz Tomasz Drożdż – zabrakło kilka setek. Nikt więcej nie zbliżył się do swojego rekordu personalnego, wyjazd był w większości okraszony niespodziewanymi awariami, mimo to spora część z polskiej delegacji stanęła na podium w tamtejszych zawodach.

Najbliższy wyjazd za granicę większość planuje do Zerbst w dniach 25,26 czerwca. Bądźcie na bieżaco i obserwujcie naszą stronę!

Zobacz również:

Santa Pod w polskim wydaniu

Santa Pod w polskim wydaniu

www.dragracelist.pl W maju tego roku doszło do niecodziennej historii napisanej przez 20 polskich zawodników związanych z wyścigami na 1/4 mili, a mianowicie spakowali swoje auta na trzy ciężarówki, sami wsiedli w autobus oraz samoloty i wzięli udział w Doorslammers...

Andrzej Ossowski i jego historia z olejem napędowym

Andrzej Ossowski i jego historia z olejem napędowym

kolejny film produkcji Red Turbo Channel, tym razem jest to wywiad z Andrzejem który w klasie diesel ściaga się kolejny sezon wieloma autami, obecny Mercedes, według tego co opowiada sprawia mu największą frajdę, przeprowadzone modyfikacje plany na przyszłość można...

Paweł Ratajczak i jego moto

Paweł Ratajczak i jego moto

turbo wolnossące nie ma znaczenia zapraszamy na kolejny film produkcji Red Turbo Channel, tym razem rozmowa z utytułowanym kierowcą motocykli, miedzy innymi rekordzistą świata w prędkosci na lodzie, oraz najszybszym Polskim motocyklem, Pawłem Ratajem Ratajczakiem, jak...

Copyright © 2022 DragRacing.pl          

Ta strona używa ciasteczek.
Polityka ciasteczek
Więcej
AKCEPTUJĘ